poniedziałek, 23 maja 2011

Kermesz i klucze

Mamy za sobą kolejną, krótką wycieczkę w góry. Może to i za duże słowo, bo były to raczej mniejsze górki i pagórki zielone w Beskidzie  Niskim:). Mniej więcej 22 maja w Olchowcu (malutkiej wiosce koło Dukli) odbywa się kermesz - łemkowski odpust cerkiewny. Można tam zobaczyć, zapoznać sie z kulturą, obyczajami i tradycjami Łemków. Kermesz organizowany jest już po raz dwudziesty pierwszy. My byliśmy drugi raz:). Ogólnie lubimy beskid i podoba nam się klimat panujący na kermeszu. Trochę straganów z rękodziełem, występy ludowych zespołów. Tym razem nie mogliśmy tylko potańczyć, czego bardzo mi brakowało, ale jednak o 20 godzinie myślimy już tylko o spaniu (Madzi oczywiście, nie naszym:). Mimo wszystko cieszę się, że udało nam się choć na chwilę wyjechać:). Chciałoby się jednak na dłużej...

Kilka zdjęć cerkwi i z procesji. To czesc imprezy mająca bardziej religijny charakter.
Jakiś czas temu coś wyszyłam. Klucze i powitanie po francusku. Mam juz ramkę i otoczkę do niej:) (wiem, że to się inaczej nazywa). Ramka narazie nie malowana. Zamierzam jednak pomalować ja: na biało, w przypadku gdy użyję obramówki, lub też na kolor ciemnego złotego dębu, gdy obramówki nie będzie. Taki właśnie  kolor mają nasze drzwi wewnętrzne, więc będzie to fajnie pasować. Obrazek ten ma wisieć w korytarzu i mają znaleźć się przy nim wieszaczki, abyśmy mogli wieszać tam  klucze:). Wszelkie sugestie dotyczące oprawy będą mile widziane:).
 Pozdrawiam:)

3 komentarze:

 1. Podoba mi się z brązowym paspartu. Ale z drugiej strony jak pomalujesz na taki kolor jak drzwi to będzie jeszcze fajniej. Albo najpierw zrób z paspartu i powieś na ścianie a jak Ci się znudzi to pomalujesz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna wyprawa. Lubię takie klimaty :)a cerkiew wygląda niesamowicie!
  Co do oprawy - moja subiektywna opinia to lepiej z paspartu,ale
  Iskierka ma nawet niezły pomysł :)
  Podoba mi się sam pomysł zrobienia z tego właśnie hafciku wieszaczka na klucze.Super!

  OdpowiedzUsuń
 3. :) Dzięki za opinie. Mnie też się podoba z paspartu (profesjonalna nazwa:), ale te drzwi...
  Nie mam jeszcze wieszaczków, więc chwilkę zejdzie zanim to wszystko skończę. Na pewno jednak pokażę co wyszło. Teraz robię inne rzeczy.. jak zawsze kilka w tym samym czasie:). Często nie kończę od razu wszystkiego co robię, zostawiam i po pewnym czasie wracam.. Taki jakiś system mam:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń